S.S.S.

Q: Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kombi tesisatına tesisat uzunluğuna göre yeterince ilaç konup ortalama 1 saat bütün radyatör petek tesisatı kaynatılır.İlaç ve sıcaklık sayesinde çözülen tesisatta oluşan mevcut kirli su tahliye edilir,bütün filtreler tek tek sökülüp temizlenir.kombinin bürlör haznesi (yanıcı eşanjör) temizlenir.Pompa motoru su basınç kanalları temizlenir.Fan sökülür, hava basınç kanatları temizlenir,baca temizliği yapılır,radyatörler tek tek kontrol edilerek sağlam çalışır durumda tüketiciye teslim edilir.Bakımı yapılan cihazların ömrü artar sorunsuz sağlam çalışır durumda tüketiciye teslim edilir.

Q: Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima bakımı yapılırken iç ünite evaparatörü ilaç ile (solvent) ilaçlanır takriben 10-15 dakika beklenir,mevcut baktriler ve antibakteriler ilaç ile beraber köpük halinde oluşur ve dışarıya dışkı olarak çıkar.Bakteriler tamamen temizlenene kadar bu işleme devam edilir.Daha sonra saf su ile evaparatör temizlenir 2. İşlem olarak ekovat’a (soğutucu motara) çıkılır,ekovat üzerindeki kondanser ilaç ile ilaçlanır mevcut oluşmuş bakteriler temizlenir ekovat gazı toplanır sistem azot ile temizlenir gaz salınır şayet gaz eksik ise gaz ilavesi yapılır. Cihazlar sorunsuz sağlam çalışır konumda tüketiciye teslim edilir.Her ay rutin kontreller ücretsiz olarak yapılır.

Q: Kombi bakımında neler yapılır?

  • Kombi fan motoru temizlenir.
  • Filtreler temizlenir.
  • Gaz emisyon ölçümleri yapılır.
  • Sıcak su ve petek sıcaklığı sensörü değişir.
  • Ana eşanjörü pas sökücü ve yanıcı spreyle temizlenir.
  • Gövde üzerindeki su geçişleri kanalları temizlenir.
  • Devir daim pompası devir ayarları yapılır.
  • Analiz sonucu elde edilen bilgiler müşteri ile paylaşılır.
  • Değişmesi gereken parça grupları var ise müşteri bilgilendirilir.
  • Cihaz sorunsuz sağlam çalışır konumda teslim edilir.

Q: İlaçlı radyatör petek tesisat bakımında neler yapılır?

Siz daha iyi bilirsiniz hayat tecrübesinden durağan su yosunlaşır.Yosun tortulaşır, tortu ise ısıyıp soğuyunca çamur ve katran olur. Oluşmuş çamur ve katranın devir daimi zor olur. Peteklerin üstü ısınır,altı ise ısınmaz.Sağı ısınır soğu ısınmaz gibi şikayetler başlar. Yüksek fatura kaçınılmaz olur.Bayanlar nasıl ki tırnaklarına oje sürdüğünde asetonla temizlerse,boyacı boyasını tinerle çözerse , her çözünmeyen maddenin çözünürlüğü olduğu gibi bizde oluşmuş suyu özel kimyasallar ile sisteme enjekte edip ,kombinin ve peteklerin içerisinde 90 dereceye kadar kaynatıp oluşmuş çamuru katranı pası taşı sıvı hale getirip sıcaklık ve ilaç sayesinde uygun bir petekten devir-daim pompası basıncı ile boşaltma işlemi gerçekleştirilir. Sistem de katı madde kalmayana kadar bu işlem devam eder. Peteklerdeki su kombi de ısındığı için kombi ısıttığı suyu peteklere gönderdiği için bu ikisi kombine olarak bakım yapılması zorunludur. tek olarak yapılan bakım eksiktir.Bunun için biz Bursa Bölge Servisi olarak sizlere kombi ve radyatör petek tesisat bakımını şiddetle öneriyoruz. Yapılan bakımlar sonucu; %40 fatura tasarrufu, kombinizin ömrü artar, radyatör petekler ve tesisatın ömrü artar, az öder çok ısınırsınız. Bacalı kombilerden muhakkak bakım yapılması gerekir.Kapalı alanda çalışan bacalı kombiler, alandaki oksijeni tüketip ortama karbonmonoksit gazı verir.Ortamda oksijen tükendiği için doğalgazdan zehirlenmeler ortaya çıkar.Kombi bakımı bizim hayatımızı kurtarır, hayata bağlar.

Q: Klima bakımında neler yapılır?

Klimanın ortam soğutması ve ısıtmasını gerçekleştirdiği için hava da varolan bizim göremediğimiz bakteriler hava hareketlenmesi sayesinde evap üzerinde birikir. Klima bakımı yapılırken iç ünite evaparatörü ilaç ile (solvent) ilaçlanır takriben 10-15 dakika beklenir, mevcut baktriler ve antibakteriler ilaç ile beraber köpük halinde oluşur ve dışarıya dışkı olarak çıkar. Bakteriler tamamen temizlenene kadar bu işleme devam edilir. Daha sonra saf su ile evaparatör temizlenir 2. İşlem olarak ekovat’a (soğutucu motara) çıkılır,ekovat üzerindeki kondanser ilaç ile ilaçlanır mevcut oluşmuş bakteriler temizlenir ekovat gazı toplanır sistem azot ile temizlenir gaz salınır şayet gaz eksik ise gaz ilavesi yapılır. 5Cihazlar sorunsuz sağlam çalışır konumda tüketiciye teslim edilir. Her ay rutin kontreller ücretsiz olarak yapılır.

SİZİ ARAYALIM
+
Beni Arayın